Jak žili naši předkové /27. 3. 2013 15:00/

Začalo to tím, že jsme toto téma začali probírat v předmětu Člověk a jeho svět. Narazili jsme na slova – archeolog, skanzen, doba ledová,pravěká keramika, přeslen, nákrčník a zněla nám dost neznámě. A tak jsme se vypravili do Městského muzea v Nymburce na výstavu Minulost pod silnicí. Tam jsme se dozvěděli, co tato slova znamenají a nejen to. Viděli jsme, jak pracovali archeologové na vykopávkách v místě nymburského obchvatu. Toto naleziště patří k těm nejvýznamnějším v naší republice. Nálezy jsme si pečlivě prohlédli, zkusili jsme si vyrobit šperky, umlít mouku na primitivním mlýnku, poznávali jsme různé druhy semen, vrtali do kamene tak, jak to dělal pračlověk. Na závěr prohlídky byl pro nás připraven soutěžní kvíz, kterým jsme si ověřili, jak pozorní jsme byli při prohlídce exponátů. Ve škole jsme si pak postavili zmenšené pravěké osady a doplnili je šperky a keramikou z modelíny. Malovali jsme jeskynní malby zvířat, I když jen na papír. Všem se líbil film Osada Havranů, který jsme si promítli. Literární ukázky jsme našli v čítance a přinesených knihách. Exkurze do pravěku se vydařila, ale jsme rádi, že žijeme v současnosti, protože jsme zjistili, že žít v pravěku byla velká dřina.

Za 3.B Z. Černá

Důležité upozornění - objednávání obědů! /25. 3. 2013 11:43/

Obědy na úterý 2. 4. 2013 musí být objednány nejpozději ve středu 27. 3. 2013 do 14:00 hodin.

Výsledky přijímacího řízení do MŠ /22. 3. 2013 15:01/

Výsledky přijímacího řízení do MŠ najdete ZDE

Ze života Zelené Laboratoře /18. 3. 2013 15:35/

Díky vhodným prostorám Zelené Laboratoře se mohou naši žáci setkávat o přestávkách i o hodinách s různými živočichy. Zároveň se učí pozitivnímu vztahu k přírodě a všem jejím obyvatelům a to nejen k těm krásným, malým, chlupatým a přítulným… Co vše zde najdete a jak ji využívají děti, naleznete ve fotogalerii.

Tělocvik na Tyršovce /18. 3. 2013 15:30/

I naše menší tělocvična nám nabízí spoustu možností, jak si zahrát a zasportovat. Nejraději hrajeme různé míčové hry, ale občas dojde i na atletické či gymnastické prvky… Pár fotografií z takové běžné hodiny v naší tělocvičně najdete v galerii.

PŘEDŠKOLÁK S POLICIÍ /18. 3. 2013 14:33/

Naši předškoláci už umí plno věcí. Že ale dovedou chytit zatoulaného psa do sítě nebo hada do smyčky, tomu byste asi nevěřili. Naučili je to totiž policisté z Městské policie v Nymburce. Kromě toho vyprávěli dětem spoustu zajímavostí ze své práce. Děti na oplátku ukázaly, že znají některé dopravní značky, umějí poslouchat semafor a vědí, jak se chovat k cizím lidem. Dokonce si vyzkoušely, jaké to je, mít na rukou pouta. Raději slíbily, že budou hodné a nic neprovedou, aby si snad někdy v budoucnu nemusely tento nepříjemný zážitek, jinak velmi pěkného odpoledne, zopakovat. Děti odešly domů s mnoha dárečky, které dostaly od policistů za dobře splněné úkoly. Moc jim za to děkujeme.

Z.Černá, V. Langweilová

Recitační soutěž /15. 3. 2013 13:04/

Okresní kolo soutěže dětských recitátorů se uskutečnilo ve středu 6. 3. 2013 na ZŠ Komenského v Nymburce. Porota vybírala nejlepší recitátory z 57 účastníků. Naši školu reprezentovali Veronika Svobodová, Naďa Seidlová, Josefína Křišťanová, Natálka Březinová, Jakub Veverka a Aleš Toman. Umístění získali naši nejmladší. Druhé místo a postup do krajského kola získal J. Veverka z 3. B. Žák druhé třídy A. Toman získal diplom za krásné třetí místo.

Gratulujeme!

M. Soukupová

Studio PŘEDŠKOLÁK cvičilo /8. 3. 2013 14:33/

První březnové Studio předškolák se sešlo v Zelené laboratoři, kde se děti seznámily s několika zvířátky. Hned potom jsme ale vyrazili do školní tělocvičny, kde už byly připravené sportovní aktivity pro budoucí prvňáky. Lezli jsme, klouzali, stříleli, viseli i házeli, zkrátka byla to malá ukázka toho, co je bude čekat v opravdové škole.

Velký dík patří našim asistentům: Verče Č., Kačce Č., Terezce J., Verče V., Jáje Z., Terezce Š. a Alešovi.

Marek Velechovský a Hana Šídová

Pythagoriáda – výsledky školního kola /6. 3. 2013 15:55/

Ve třídě V. A se školního kola zúčastnilo 23 žáků. Úspěšnými řešiteli se stali Filip Špaček, Adéla Štenclová, Martin Laš, Ondřej Laš, Michaela Gremlicová, Jan Kozák, Adam Kubát, Tomáš Kubát a Kateřina Popravkina. V šestém ročníku absolvovalo tuto soutěž celkem 51 žáků. Úspěšnými řešiteli třídy VI. A se stali Miroslav Jára, Tereza Šťastná a Jan Blažíček, ve třídě VI. B Jakub Hubáček, Michaela Rumlerová, Filip Rajdl a Jan Havelka. Ve třídě VII. B hranici 9 bodů pro úspěšné řešitele nikdo nepřekonal, nejlépe se umístila Markéta Štekrtová.

Studio PŘEDŠKOLÁK /1. 3. 2013 15:33/

Na konci února si budoucí prvňáčci vyzkoušeli základy přírodopisu v Zelené laboratoři s paní učitelkou Šídovou a panem učitelem Velechovským. Hádali obrázky různých zvířat a odpovídali na jednoduché otázky k nim. Zároveň s tím si vyzkoušeli roli žáka základní školy. Některým se vedlo výborně, ale někteří s tím měli zatím problémy. Jak vše probíhalo, se můžete podívat ve fotogalerii.