ZŠ TYRŠOVA NYMBURK

Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce /28. 2. 2013 10:55/

Dne 15. února 2013 se v Poděbradech uskutečnilo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Na výborném druhém místě se v kategorii IA umístila Patricie Pincevičová ze třídy 7. B. V kategorii IIA žáků 8. a 9. ročníků obsadila 9. místo Lucie Večerková z 8. B. Oběma žákům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu anglického jazyka.

Jan Jeřábek, Eva Skořepová, Hana Šídová

Recitační soutěž /15. 2. 2013 15:00/

Na naší škole se konalo již tradičně školní kolo recitační soutěže. Letos byla účast opět početná, přednášelo 38 soutěžících. Všichni se velmi snažili svým projevem zaujmout porotu a co nejlépe předvést připravené texty. Žáci prvního stupně se více zaměřili na recitování poezie, na druhém stupni upřednostňovali spíše prózu. Na některé zapůsobila tréma, vždyť někteří z nich vystupovali před plným auditoriem poprvé. Každý výkon byl odměněn potleskem a všichni mohli být se svým výkonem velmi spokojeni. Do okresního kola byli vybráni tito zástupci: J. Veverka (3. B), A. Toman (2. B), N. Březinová (5. B), N. Seidlová (6. B), V. Svobodová (8. B), J. Křišťanová (9. A). Všem přejeme hodně úspěchů 6. 3. při vystoupení v auditoriu ZŠ Komenského.

Mgr. P. Brodská

Fotogalerie

Důležité upozornění - objednávání obědů! /13. 2. 2013 11:16/

Obědy na pondělí 25. 2. 2013 musí být objednány nejpozději v pátek 15. 2. 2013 do 14:00 hodin.

Exkurze do pekárny /12. 2. 2013 11:20/

Jízdu vlakem do Poděbrad a návštěvu parní pekárny „ U Macháčků“ jsme si nemohli nechat ujít. Provozem nás provázel pan P. Svoboda, který nám ukázal a vysvětlil výrobu sladkého i slaného pečiva. Dozvěděli jsme se, že jsou všechny jejich výrobky bez chemických přísad. K výrobě se používá mouka, voda, kvásek, sůl, cukr a posypové suroviny jako jsou kmín, mák a hrubá sůl. Všem nám moc chutnalo. Děkujeme.

Žáci 2. B

Fotogalerie

Zápis prvňáčků - 6. 2. 2013 /8. 2. 2013 13:20/

Lyžařský výcvik /8. 2. 2013 13:10/

26. ledna odjelo téměř 40 žáků z naší školy na lyžařský výcvikový kurz do Janských Lázní. Dopoledne probíhala výuka na sjezdovkách, odpoledne na běžkách a večer čekala na účastníky kurzu celotýdenní hra, ve které mohli uplatnit své znalosti, dovednosti i vtip. Nejlepší sjezdaři a běžkaři se prosadili při závodech. Oceněni byli i lyžaři, kteří udělali největší pokrok. Během týdne se z žáků od šestých do devátých ročníků vytvořil sehraný kolektiv, který zasluhuje od vyučujících velkou pochvalu. Výsledky ze závodů i celotýdenní hry najdete v příloze, fotografie ve fotogalerii.